img

Sala na szkolenia i konferencje nad polskim morzem

Wszyscy wiedzą, że polskie morze bywa kapryśne i często wakacyjny urlop nie zapewnia idealnej pogody. Mimo wszystko coraz turystów przybywa co roku, zapełniając tłumnie piaszczyste plaże. W sezonie znalezienie miejsca noclegowego w ostatniej chwili często graniczy z cudem, a chętnych i tak przybywa. Wakacyjny wypoczynek zdominował nadmorskie miejscowości, każde miasto i miasteczko prześciga się w uatrakcyjnianiu pobytu, tworząc nowe ośrodki rekreacyjne, handlowe czy powiększając swoją bazę noclegową. Okazuje się bowiem, że atrakcyjność nadmorskiego regionu rośnie co roku, również poza sezonem letnim. Coraz więcej firm i ludzi związanych z biznesem wybiera nasze morze, jako miejsce organizacji szkoleń, kursów czy konferencji. Można śmiało powiedzieć, że nawet zimą są to o wiele atrakcyjniejsze lokalizacje niż zatłoczone duże miasta ze swoim zgiełkiem i trudnościami komunikacyjnymi.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom klientów biznesowych, niemal co chwilę powstają w nadmorskiej okolicy nowe hotele nastawione nie tylko na turystykę, ale właśnie na odwiedziny zakładów pracy, uczelni czy firm. Przy istniejących już rozbudowanych bazach noclegowych, powstają nowoczesne sale konferencyjne https://www.gorzow24.pl/news/1/z-miasta/2019-01-25/nowa-sala-konferencyjna-w-hotelu-nad-morzem-5850.html Każdy hotel i mniejsze ośrodki wypoczynkowe starają się w ten sposób pozyskać nowego klienta. Przedstawiciele handlowi i organizatorzy wydarzeń firmowych, również zadowoleni są z takiego obrotu sprawy. Wiadomo, że im większa konkurencja, można wybierać z pośród wielu ofert i dostosować je do swoich preferencji.

Jeszcze kilka lat temu, do takich celów wystarczała stołówka czy świetlica, obecnie takie rozwiązania nie są tak chętnie akceptowane. Dzisiejsza konferencja czy szkolenie, wymaga użycia różnego rodzaju sprzętu audiowizualnego i teleinformatycznego. Dlatego hotelarze starają się dostosować swoje „centra biznesowe” do współczesnych potrzeb.

Mało kto wyobraża sobie dzisiaj przeprowadzanie szkolenia czy eventu firmowego bez dostępu do Internetu czy w nieklimatyzowanej Sali, to już raczej podstawowe wymogi najemców. Do tego dochodzi również sprzęt audiowizualny w postaci rzutników multimedialnych, ekranów czy innego, bardziej zaawansowanego sprzętu. Na szczęście obiektów tego typu przybywa i pracodawcy z łatwością mogą znaleźć coś interesującego, nie tylko w przyzakładowych salach konferencyjnych, ale również w hotelach nad samym morzem https://ekutno.pl/pl/642_materialy_partnera/39099_sala-konferencyjna-w-hotelu-nad-samym-morzem.html . Wiadomo, że wybór atrakcyjnego miejsca do przeprowadzenia takich spotkań podnosi rangę i pozytywny wydźwięk wśród zaproszonych słuchaczy i uczestników konferencji.

Już dawno zauważono, że spotkania, szkolenia czy konferencje, odbywające się poza miejscem działalności, są wiele bardziej owocne i przynoszą lepsze skutki niż te same przedsięwzięcia organizowane w macierzystych jednostkach. Uczestnicy zazwyczaj wykazują dużo lepsze skupienie i bardziej się angażują, co może wynikać ze zmiany otoczenia i większej otwartości.

Dla zespołów pracowniczych i zakładów czy firm, dużą role odgrywają też spotkania i wyjazdy integracyjne. Przy tego typu działaniach, wybór odpowiedniego miejsca ma kolosalne znaczenie, a nadmorska okolica wydaje się wręcz stworzona do imprez integracyjnych. Duże przestrzenie, bliskość natury i chwilowa zmiana klimatu potrafi zdziałać cuda. Najczęściej takie wyjazdy łączone są właśnie z cyklami szkoleniowymi czy kursami dla pracowników, a czas wolny jest niejako dodatkiem.

zdjecie


Dodatkowym atutem kurortów i obiektów rekreacyjnych jest to, że poza sezonem letnim ich dostępność wzrasta. Dużo mniej turystów spotkamy nad morzem jesienią czy w okresie zimowym, a ceny usług, też zasadniczo różnią się od zauważalnie wyższych opłat podczas wakacji. Okazuje się, że zimą morze jest równie atrakcyjne jak w sezonie letnim i można w pełni wykorzystać niemal kameralny charakter pobytu. Atrakcyjność takich rozwiązań jest widoczna właśnie wśród dużych firm i osób związanych z biznesem. Większa prywatność, brak tłoku i preferencyjne ceny przyciągają coraz większą liczbę organizatorów spotkań firmowych do nadmorskich hoteli, właśnie w okresie jesienno – zimowym. Właściciele hoteli też są zadowoleni z takiego obrotu sprawy, mają bowiem wizję zarobku praktycznie przez cały rok. Trzeba jednak przygotować atrakcyjne dla biznesu oferty i wdrożyć nowe rozwiązania. Właśnie obserwujemy rozkwit takich usług hotelarskich, mnożą się zaproszenia, specjalne pakiety i atrakcyjne zniżki, właśnie dla działań firmowych i biznesowych.

Dzięki tym takim procesom, można zauważyć jak zmienia się całe Pomorze, dostępność hoteli i miejsc noclegowych, podnosi się jakość usług, co cieszy wszystkich korzystających z ofert hotelowych – zarówno turystów jak i właśnie osoby związane z biznesem. Trzeba też przyznać, że łatwiej jest zaprosić kogoś nad morze i liczyć na jego przybycie niż do biurowca oddalonego o kilka ulic od siedziby firmy.

Data publikacji: 22.02.2021

Nasi partnerzy